Tàrrega

komunë në Spanjë


Tàrrega është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Tàrrega ka 16539 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 88 km2.

Tàrrega
Komunë
Stema_figuraFlag of Tàrrega.svg
Vendndodhja
Tàrrega is located in Spanjë
Tàrrega
Tàrrega

Koordinatat: 41°38′49″V 1°8′21″L / 41.64694°V 1.13917°L / 41.64694; 1.13917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Urgell
Kryetari i Bashkisë Rosa Maria Perelló i Escoda
Partia CiU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 88 km2
Lartësia 373 m (m.n.d.)
Popullsia 16539 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25300
Koordinatat 41° 38′ 49″ Veri

1° 8′ 21″ Lindje

Faqja Zyrtare www.tarrega.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto