Tadao Takayama

futbollist japonez

Tadao Takayama (24 Qershor 19041 Korrik 1980) ishte një ish-futbollist japonez.

Tadao Takayama
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTadao Takayama
DatëlindjaQershor 24, 1904(1904-06-24)
VendlindjaTokyo, Japoni
Data e vdekjesKorrik 1, 1980 (76 vjeç)
PozicioniSulmues
Kombëtarja
YearsTeamApps(Gls)
1930Japonia2(1)

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1930 2 1
Gjithsej 2 1

Lidhje të jashtmeRedakto