Takuma Asano

futbollist japonez

Takuma Asano (lindur më 10 Nëntor 1994) është një futbollist japonez.

Takuma Asano
Takuma Asano.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTakuma Asano
Data e lindjes (1994-11-10) 10 Nëntor, 1994 (25 vjeç)
Vendi i lindjesMie, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualStuttgart
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–2016Sanfrecce Hiroshima
2016–Stuttgart
Ekipi kombëtar
2015–Japonia10(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 10 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 3 0
2016 7 2
Gjithsej 10 2

Lidhje të jashtmeRedakto