Talamanca (Bages)

komunë në Spanjë


Talamanca (Bages) është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Talamanca (Bages) ka 155 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.49 km2.

Talamanca (Bages)
Komunë
Vendndodhja
Talamanca (Bages) is located in Spanjë
Talamanca (Bages)
Talamanca (Bages)

Koordinatat: 41°44′V 1°59′L / 41.733°V 1.983°L / 41.733; 1.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.49 km2
Popullsia 155 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto