Talavera, Lleida

komunë në Spanjë


Talavera, Lleida është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segarra, të provincës Lleida, në Katalonia. Talavera, Lleida ka 279 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30,1 km2.

Talavera, Lleida
Komunë
Vendndodhja
Talavera, Lleida is located in Spanjë
Talavera, Lleida
Talavera, Lleida

Koordinatat: 41°35′3″V 1°20′21″L / 41.58417°V 1.33917°L / 41.58417; 1.33917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segarra
Kryetari i Bashkisë Ramon Trullols i Bergadà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30,1 km2
Lartësia 791 m (m.n.d.)
Popullsia 279 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25213
Koordinatat 41° 35′ 3″ Veri

1° 20′ 21″ Lindje

Faqja Zyrtare talavera.ddl.net

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto