Táliga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Llanos de Olivenza, të provincës Badajoz, në Extremadura. Táliga ka 801 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31 km2.

Táliga
Táliga - 6.jpg
Flamuri i Táliga
Stema zyrtare e Táliga
Popullsia
 • Gjithsej801
Emri i banorëveTaligueño/ña
Faqja zyrtarewww.taliga.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto