Tamarite de Litera

komunë në Spanjë

Tamarite de Litera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Litera, të provincës Huesca, në . Tamarite de Litera ka 3604 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 110.6 km2.

Tamarite de Litera
Stema zyrtare e Tamarite de Litera
Popullsia
 • Gjithsej3.604

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto