Huesca është një provincë e komunitetit autonom Aragon, në Spanjë. Huesca ka një popullsi prej 228566 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15626 km2.

Provinca Huesca
Popullsia
 • Total228.566
Demonym(s)Oscense

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto