Tarkan Tevetoğlu gjithashtu i njohur si Tarkan lindi më 17 tetor 1972Alzey, Gjermani. Është një këngëtar internacional i suksesshëm turk i muzikës pop.

Tarkan Tevetoğlu
Tarkan (9).jpg
Tarkan në vitin 2011
Informacione
EmriTarkan Tevetoğlu
Pseudonim(e)Tarkan
Lindja (1972-10-17) 17 Tetor, 1972 (48 vjeç)
Gjermania Gjermania, Azley
ZhanriPop, Argëtuese
Profesion(e)Këngëtarë, Pop-muzikant
Vite aktiv1992-prezentë
Webfaqja
http://www.tarkan.com


DiskografaRedakto

AlbumeRedakto

 
Tarkan në vitin 2006

KëngëtRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Tarkan – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale
  Commons: Tarkan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

  Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.