Tarres

komunë në Spanjë
(Përcjellë nga Tarrés)


Tarrés është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrigues, të provincës Lleida, në Katalonia.

Tarrés
Komunë
Vendndodhja
Tarrés is located in Spanjë
Tarrés
Tarrés

Koordinatat: 41°25′V 1°1′L / 41.417°V 1.017°L / 41.417; 1.017

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Garrigues
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Tarrés – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale