Tatsuhiko Kubo

futbollist japonez

Tatsuhiko Kubo (lindur më 18 Qershor 1976) është një ish-futbollist japonez.

Tatsuhiko Kubo
Personal information
Full nameTatsuhiko Kubo
Date of birth (1976-06-18) 18 Qershor, 1976 (45 vjeç)
Place of birthFukuoka, Japoni
Position(s)Sulmues
Senior career*
YearsTeamApps(Gls)
1995–2002Sanfrecce Hiroshima
2003–2006Yokohama F. Marinos
2007Yokohama FC
2008–2009Sanfrecce Hiroshima
2010–2011Zweigen Kanazawa
National team
1998–2006Japonia32(11)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 32 ndeshje dhe ka shënuar 11 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1998 1 0
1999 1 0
2000 5 0
2001 2 0
2002 5 0
2003 3 2
2004 9 6
2005 0 0
2006 6 3
Gjithsej 32 11

Lidhje të jashtmeRedakto