Tefik Mborja

politikan shqiptar

Tefik Mborja (Korçë, 6 nëntor 1891 - Burgu i Burrelit, 1 korrik 1954) ka qenë nëpunës, diplomat dhe ministër shqiptar.

Tefik Mborja
Ministër i Partisë Fashiste
6 qershor, 1939 – 3 dhjetor, 1941
Paraardhësi: krijim i dikasterit
Pasardhësi: Jup Kazazi
Të dhënat personale
Lindi më: 6 nëntor, 1891
Lindi në: Korçë, Perandoria Osmane
Vdiq më: 1 korrik, 1954
Vdiq në: Burgu i Burrelit, Republika Popullore e Shqipërisë
Kombësia: Shqiptar
Profesioni: ushtarak, ministër
Shkolla e kryer: Fakulteti i Drejtësisë, Stamboll
Partia politike: Partia Fashiste Kombëtare Shqiptare

BiografiaRedakto

ReferimetRedakto

  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.