Tejeda de Tiétar

komunë në Spanjë


Tejeda de Tiétar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Vera, të provincës Cáceres, në Extremadura. Tejeda de Tiétar ka 887 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.83 km2.

Tejeda de Tiétar
Komunë
Vendndodhja
Tejeda de Tiétar is located in Spanjë
Tejeda de Tiétar
Tejeda de Tiétar

Koordinatat: 40°1′V 5°52′P / 40.017°V 5.867°P / 40.017; -5.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku La Vera
Kryetari i Bashkisë Dolores Paniagua Timón
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.83 km2
Lartësia 446 m (m.n.d.)
Popullsia 887 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto