Teruki Miyamoto

futbollist japonez

Teruki Miyamoto (26 Dhjetor 19402 Shkurt 2000) ishte një ish-futbollist japonez.

Teruki Miyamoto
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTeruki Miyamoto
DatëlindjaDhjetor 26, 1940(1940-12-26)
VendlindjaHiroshima, Japoni
Data e vdekjesShkurt 2, 2000 (59 vjeç)
PozicioniMesfushor
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
1959–1976Nippon Steel
Kombëtarja
1961–1971Japonia58(19)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 58 ndeshje dhe ka shënuar 19 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1961 5 3
1962 7 1
1963 5 2
1964 2 0
1965 4 1
1966 5 3
1967 5 5
1968 4 0
1969 3 2
1970 12 1
1971 6 1
Gjithsej 58 19

Lidhje të jashtmeRedakto