Tervola (Tervolan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Tervola
Tervolan kunta
Komunë
noform
Kisha ne Tervola
Stema_figura
Vendndodhja
Tervola is located in Finlanda
Tervola
Tervola
Vendndodhja e Tervola në Finlandë

Koordinatat: 66°5′20″V 24°48′40″L / 66.08889°V 24.81111°L / 66.08889; 24.81111

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Mika Simoska
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 66° 5′ 20″ Veri

24° 48′ 40″ Lindje

Faqja Zyrtare www.tervola.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto