Tineo

komunë në Spanjë


Tineo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Narcea, të provincës Asturias, në Asturias. Tineo ka 11801 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 540.83 km2.

Tineo
Komunë
noform
View of Tineo
Stema_figuraFlag of tineo.svg
Vendndodhja
Tineo is located in Spanjë
Tineo
Tineo

Koordinatat: 43°20′V 6°25′P / 43.333°V 6.417°P / 43.333; -6.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Narcea
Kryetari i Bashkisë Marcelino Marcos Líndez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 540.83 km2
Popullsia 11801 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit tinetense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33870
Faqja Zyrtare www.tineo.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto