Titulcia

komunë në Spanjë


Titulcia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Vegas, të provincës Madrid, në Madrid. Titulcia ka 1162 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.9 km2.

Titulcia
Komunë
noform
The Jarama river at Titulcia.
Vendndodhja
Titulcia is located in Spanjë
Titulcia
Titulcia

Koordinatat: 40°8′12″V 3°34′12″P / 40.13667°V 3.57000°P / 40.13667; -3.57000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Las Vegas
Kryetari i Bashkisë Fuencisla Molinero Cuenca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.9 km2
Lartësia 509 m (m.n.d.)
Popullsia 1162 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28539
Koordinatat 40° 8′ 12″ Veri

3° 34′ 12″ Perëndim

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Titulcia – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale