Tivissa

komunë në Spanjë


Tivissa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Tivissa ka 1815 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 209.4 km2.

Tivissa
Komunë
The village seen from La Llena. In the distance, Móra d'Ebre
Stema_figura
Vendndodhja
Tivissa is located in Spanjë
Tivissa
Tivissa

Koordinatat: 41°2′37″V 0°44′3″L / 41.04361°V 0.73417°L / 41.04361; 0.73417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Kryetari i Bashkisë Jordi Jardí i Pinyol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 209.4 km2
Lartësia 309 m (m.n.d.)
Popullsia 1815 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tivissà
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43746
Koordinatat 41° 2′ 37″ Veri

0° 44′ 3″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Tivissa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale