Toivakka (finlandisht: Toivakan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Toivakka
Toivakan kunta
Komunë
noform
Kisha e Toivakka
Stema_figura
Vendndodhja
Toivakka is located in Finlanda
Toivakka
Toivakka
Vendndodhja e Toivakka në Finlandë

Koordinatat: 62°6′V 26°5′L / 62.100°V 26.083°L / 62.100; 26.083

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Erkki Pyökkimies
Të dhëna të tjera
Themelimi 1910
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.toivakka.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto