Tolga është një komunëqarkun Hedmark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1123 km² dhe popullsi 1781 banorë[1].

Tolga
Stema zyrtare e Tolga
Popullsia
 • Gjithsej1.781
Faqja zyrtarewww.tolga.kommune.no

Demografia Redakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime Redakto

Projekte të tjera Redakto

  •   Commons: Tolga – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme Redakto