Tolosa, Spanjë

komunë në Spanjë


Tolosa, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tolosaldea, të provincës Guipúzcoa, në Baskia. Tolosa, Spain ka 18044 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.39 km2.

Tolosa, Spain
Komunë
noform
General view of Tolosa
Stema_figura
Vendndodhja
Tolosa, Spain is located in Spanjë
Tolosa, Spain
Tolosa, Spain

Koordinatat: 43°8′V 2°5′P / 43.133°V 2.083°P / 43.133; -2.083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Guipúzcoa
Qarku Tolosaldea
Kryetari i Bashkisë Ibai Iriarte
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.39 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 18044 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1256
Vendasit Tolosano, Tolosarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20400
Faqja Zyrtare www.tolosa.eus

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto