Tomelloso

komunë në Spanjë

Tomelloso është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mancha Alta, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Tomelloso ka 38095 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 241.3 km2.

Tomelloso
Town Hall
Town Hall
Flamuri i Tomelloso
Stema zyrtare e Tomelloso
Popullsia
 • Total38.095
Demonym(s)Tomelloseros, Tomellosanos
Faqja zyrtarewww.tomelloso.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto