Tomohiko Ikoma

futbollist japonez

Tomohiko Ikoma (25 Gusht 193227 Prill 2009) ishte një ish-futbollist japonez.

Tomohiko Ikoma
Të dhënat personale
Emri i plotëTomohiko Ikoma
Data e lindjesGusht 25, 1932(1932-08-25)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
Data e vdekjesPrill 27, 2009 (76 vjeç)
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1955–1966Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1955Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1955 5 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtmeRedakto