Tordesillas

komunë në Spanjë


Tordesillas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra del Vino, të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Tordesillas ka 9067 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 141.95 km2.

Tordesillas
Komunë
noform
Stema_figuraBandera tordesillas.png
Vendndodhja
Tordesillas is located in Spanjë
Tordesillas
Tordesillas

Koordinatat: 41°30′V 5°0′P / 41.500°V 5.000°P / 41.500; -5.000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku Tierra del Vino
Kryetari i Bashkisë María del Milagro Zarzuelo Capellán
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 141.95 km2
Lartësia 704 m (m.n.d.)
Popullsia 9067 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tordesillanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47100
Faqja Zyrtare www.toroayto.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto