Torreblanca

komunë në Spanjë

Torreblanca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Alta, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Torreblanca ka 6115 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.8 km2.

Torreblanca
Official seal of Torreblanca
Population
 • Total6.115
Demonym(s)Torreblanquí, torreblanquina
Torreblanca
Torreblanca

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


 
Torreblanca
 
Alcachofas y naranjas de Torreblanca
 
Paella Valenciana, gastronomía de Torreblanca