Torrijos, Spanjë

komunë në Spanjë


Torrijos, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Torrijos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Torrijos, Spain ka 13117 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17 km2.

Torrijos, Spain
Komunë
Stema_figuraBandera-torrijos.svg
Vendndodhja
Torrijos, Spain is located in Spanjë
Torrijos, Spain
Torrijos, Spain

Koordinatat: 39°59′0″V 4°16′53″P / 39.98333°V 4.28139°P / 39.98333; -4.28139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Torrijos
Kryetari i Bashkisë Juan José Gómez-Hidalgo (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17 km2
Lartësia 529 m (m.n.d.)
Popullsia 13117 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Roman
Vendasit Torrijeño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45500
Koordinatat 39° 59′ 0″ Veri

4° 16′ 53″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.torrijos.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto