Tracy McConnell ("Nëna") është personazhi titullar nga sitcomi televiziv nga CBS, How I Met Your Mother. Shfaqja, e rrëfyer nga Future Ted (Bob Saget), tregon historinë se si Ted Mosby (Josh Radnor) u takua me nënën e fëmijëve të tij. Tracy McConnell shfaqet në tetë episode, nga "Lucky Penny" tek "The Time Travellers", si një personazh i pa parë; ajo për herë të parë u pa plotësisht në "Something New" dhe u promovua në një personazh kryesor në sezonin 9. Ajo interpretohet nga Cristin Milioti.[1][2]

Tracy McConnell
Personazh nga How I Met Your Mother
Paraqitja e parë"Lucky Penny (e pa parë)"
"Something New" (e parë)
Paraqitja e fundit"Last Forever"
Krijuar ngaCarter Bays
Craig Thomas
Luajtur ngaCristin Milioti
Informacione
NofkatNëna
GjiniaFemër
Bashkshortja(et)Ted Mosby (martuar më 2019)
FëmijëtPenny Mosby (bija)
Luke Mosby
(biri)
KombësiaAmerikane

Referime Redakto

  1. ^ Brian Ford Sullivan (2010-08-01). "Live at the Paley Center for Media: How I Met Your Mother" [Drejtpërdrejt në Qendrën Paley për Media: How I Met Your Mother] (në anglisht).{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
  2. ^ Maureen Ryan (27 prill 2006). "A cool new show: 'How I Met Your Buffy'" [Një shfaqje e re interesante: 'How I Met Your Buffy']. Chicago Tribune (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më 4 korrik 2018. Marrë më 11 qershor 2021. 'We cast Alyson because we're such enormous fans of Buffy' says Craig Thomas

Lidhje të jashtme Redakto