Trezevant, Tennessee (Trezevant, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në Trezevant, Tennessee jetojnë 859 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (1.4 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (459 ft).

Trezevant, Tennessee
Trezevant, Tennessee
qytet
Location of Trezevant, Tennessee
Population
 • Total859
Websitehttp://carrollcounty-tn-chamber.com/index-3.htm

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Trezevant, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale