Tsukasa Morishima

futbollist japonez

Tsukasa Morishima (森島 司 Morishima Tsukasa?, lindur më 25 Prill 1997) është një futbollist japonez.

Tsukasa Morishima
Të dhënat personale
Emri i plotëTsukasa Morishima
Data e lindjes (1997-04-25) 25 Prill, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesMie, Japonia
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualSanfrecce Hiroshima
Numri14
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–Sanfrecce Hiroshima39(3)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 2 0
Gjithsej 2 0

ReferimetRedakto