Tsuyoshi Kunieda

futbollist japonez

Tsuyoshi Kunieda (lindur më 18 Shtator 1944) është një ish-futbollist japonez.

Tsuyoshi Kunieda
Të dhënat personale
Emri i plotëTsuyoshi Kunieda
Data e lindjes (1944-09-18) 18 Shtator, 1944 (76 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1967–1972Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1969Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1969 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtmeRedakto