Tyrbja e Bajraktarit

monument kulture në Kosovë

Tyrbja e Bajraktarit është një monument i trashëgimisë kulturore në Shkabaj, Prishtinë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 244/50/1977 .

Tyrbja e Bajraktarit
LlojiArkitekturore
VendndodhjaShkabaj, Prishtinë, Kosovë
NdërtuarShek. XIV
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar244/50/1977; LZVM
Nr. i referencës2961

Lidhje të jashtme Redakto

Referime Redakto

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.