Orlloviq është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shkabaj.

Orlloviq
Shkabaj
Fshat
Vendndodhja
Orlloviq is located in Kosova
Orlloviq
Orlloviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 584 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 17″ Veri

21° 7′ 25″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto