Ullastret

komunë në Spanjë


Ullastret është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Ullastret ka 250 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.08 km2.

Ullastret
Komunë
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.08 km2
Lartësia 49 m (m.n.d.)
Popullsia 250 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Koordinatat: 42°00′00″V 3°04′05″P / 42.000°V 3.068°P / 42.000; -3.068