Vërnica (Vushtrri)

fshat në Kosovë

Vërnicë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vërrin.

Vërnicë
Vërrin
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto