Ura e Vjetër e Gurit në Vrri është një monument i trashëgimisë kulturore në Vrri (Vërnicë), Vushtrri, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Ura e Vjetër e Gurit në Vrri
LlojiArkeologjike
VendndodhjaVrri (Vërrnicë), Vushtrri, Kosovë
NdërtuarAntikë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës3524

Shih edhe

Redakto

Referime

Redakto
  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme

Redakto