Víctor Ibarbo

futbollist kolumbian

Víctor Ibarbo (lindur më 19 Maj 1990) është një futbollist kolumbian.

Víctor Ibarbo
Të dhënat personale
Emri i plotëVíctor Ibarbo
Data e lindjes (1990-05-19) 19 Maj, 1990 (31 vjeç)
Vendi i lindjesTumaco, Kolumbia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008-2011Atlético Nacional102(6)
2011-2017Cagliari116(15)
2015Roma12(0)
2015-2016Watford4(0)
2016Atlético Nacional11(1)
2016-2017Panathinaikos8(0)
2017Sagan Tosu10(0)
2017-Sagan Tosu6(2)
Ekipi kombëtar
2010–2015Flag of Colombia.svg Kolumbia15(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin kolumbian ka luajtur 15 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Kolumbia
Vite Ndeshje Gola
2010 4 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 2 1
2014 6 0
2015 3 0
Gjithsej 15 1

Lidhje të jashtmeRedakto