Vaasa (finlandisht: Vaasan kaupunki suedisht: Vasa stad), është një komunëFinlandë. Është pjesë e rajonit Ostrobothnia.

Vaasa
Vaasan kaupunki Vasa stad
Qytet
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej66.581 [1]
Faqja zyrtarewww.vaasa.fi

Referime Redakto

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015". Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 21 dhjetor 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Vaasa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale