Valcarlos

komunë në Spanjë

Valcarlos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Auñamendi, të provincës Navarre, në Navarre. Valcarlos ka 418 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.66 km2.

Valcarlos
Stema zyrtare e Valcarlos
Popullsia
 • Gjithsej418
Emri i banorëveLuzaidarra
Faqja zyrtarewww.luzaide-valcarlos.net

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto