Vallbona de les Monges

komunë në Spanjë

Vallbona de les Monges është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Vallbona de les Monges ka 251 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.1 km2.

Vallbona de les Monges
Flamuri i Vallbona de les Monges
Stema zyrtare e Vallbona de les Monges
Popullsia
 • Total251
Demonym(s)Vallboní, vallbonina

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


Coordinates: 41°31′37″N 1°5′26″E / 41.52694°N 1.09056°E / 41.52694; 1.09056