Vallgorguina

komunë në Spanjë

Vallgorguina është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vallgorguina ka 2404 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.96 km2.

Vallgorguina
Stema zyrtare e Vallgorguina
Popullsia
 • Gjithsej2.404
Emri i banorëveVallgorguinenc, vallgorguinenca

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


Coordinates: 41°38′55″N 2°30′39″E / 41.64861°N 2.51083°E / 41.64861; 2.51083