Vatasha
Fshat
noform
Vendndodhja
Vatasha is located in Maqedonia e Veriut
Vatasha
Vatasha
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 295 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1430
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 25′ 01″ Veri

22° 01′ 08″ Lindje

Popullsia 3.120 banorë (2002)