Vegadeo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Vegadeo ka 4367 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 80.69 km2.

Vegadeo
A Veiga (Eonavian)
Suarón river at Vegadeo
Suarón river at Vegadeo
Flamuri i Vegadeo
Stema zyrtare e Vegadeo
Vegadeo.png
Popullsia
 • Gjithsej4.367
Emri i banorëvevegadense o veigueño
Faqja zyrtarewww.vegadeo.net

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Coordinates: 43°28′N 7°3′W / 43.467°N 7.050°W / 43.467; -7.050