Vesanto

komunë në Savoninë Veriore,Finlandë

Vesanto (finlandisht: Vesannon kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Vesanto
Vesannon kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vesanto is located in Finlanda
Vesanto
Vesanto
Vendndodhja e Vesanto në Finlandë

Koordinatat: 62°56′V 26°25′L / 62.933°V 26.417°L / 62.933; 26.417

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Pasi Lievonen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1871
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.vesanto.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto