Qarku Vestfold është një qarkrajonin ØstlandetNorvegji. Qarku ka një sipërfaqe 2224.37 km² dhe popullsi 235891 banorë[1].

Qarku Vestfold
Flamuri i Qarku Vestfold
Stema zyrtare e Qarku Vestfold
Popullsia
 • Gjithsej235.891
Faqja zyrtarewww.vfk.no

Referime

Redakto

Projekte të tjera

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto