Victor Meyer lindi më 8 shtator të vitit 1848 në Berlin dhe vdiq më 8 gusht të vitit 1897 në Heidelberg. Ishte një kimist gjerman. Nuvola apps edu science.svg Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.