Vihti( finlandisht: Vihdin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Vihti
Vihdin kunta
Komunë
A grain field in Vihti
A grain field in Vihti
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Vendndodhja e Vihti në Finlandë
Vendndodhja e Vihti në Finlandë
Faqja zyrtarewww.vihti.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto