Villamediana de Iregua

komunë në Spanjë


Villamediana de Iregua është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Logroño, të provincës La Rioja, në La Rioja. Villamediana de Iregua ka 7212 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20 km2.

Villamediana de Iregua
Komunë
noform
Villamediana de Iregua
Vendndodhja
Villamediana de Iregua is located in Spanjë
Villamediana de Iregua
Villamediana de Iregua

Koordinatat: 42°25′35″V 2°25′5″P / 42.42639°V 2.41806°P / 42.42639; -2.41806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  La Rioja (Spanjë)
Provinca La Rioja
Qarku Logroño
Kryetari i Bashkisë Tomás Santolaya Saénz
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20 km2
Lartësia 449 m (m.n.d.)
Popullsia 7212 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32890
Prefiksi +34 (Spain) + 941 (La Rioja)
Koordinatat 42° 25′ 35″ Veri

2° 25′ 5″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.villamedianadeiregua.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto