Villarrubia de los Ojos

komunë në Spanjë

Villarrubia de los Ojos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Calatrava, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Villarrubia de los Ojos ka 11119 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 281.86 km2.

Villarrubia de los Ojos
City hall
City hall
Stema zyrtare e Villarrubia de los Ojos
Popullsia
 • Gjithsej11.119
Emri i banorëveVillarrubiero, Villarrubiera

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto