Villayón

komunë në Spanjë


Villayón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Villayón ka 1582 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 132.46 km2.

Villayón
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Villayón is located in Spanjë
Villayón
Villayón

Koordinatat: 43°26′52″V 6°42′17″P / 43.44778°V 6.70472°P / 43.44778; -6.70472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë Ramón Rodríguez González
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 132.46 km2
Popullsia 1582 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33717
Koordinatat 43° 26′ 52″ Veri

6° 42′ 17″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.occidente.com/villayon/

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto