Vitoria-Gasteiz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vitoria-Gasteiz, të provincës Álava, në Baskia. Vitoria-Gasteiz ka 242082 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 276.81 km2.

Vitoria-Gasteiz
Virgen Blanca Square of Vitoria-Gasteiz
Virgen Blanca Square of Vitoria-Gasteiz
Flamuri i Vitoria-Gasteiz
Stema zyrtare e Vitoria-Gasteiz
Popullsia
 • Gjithsej242.082
Emri i banorëveVitoriano, -na
Faqja zyrtarewww.vitoria-gasteiz.org

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto